brioche
2

Jak zrobić szalik / komin na drutach? Ścieg patentowy

briocheJednym z moich ulubionych ściegów do wydziergania szalika (lub komina)  jest ścieg patentowy. Jest dość prosty i osoby, które są już trochę „obyte” z drutami na pewno sobie poradzą z tym ściegiem.

( Alternatywną i zarazem prostszą opcją jest wydzierganie takiego komina: http://www.manufakturarikitiki.waw.pl/moje-wyroby/komin-wydziergany-na-drutach/ )

Nauczyłam się go z YouTube. Polecam wziąć druty w ręce, włączyć filmik w zwolnionym tempie i kopiować to, co dzieje się na ekranie.
Ważne jest, aby nabierać oczka na grubsze druty, a potem zmienić je na cieńsze. W przeciwnym wypadku przerobienie pierwszego rzędu będzie bardzo trudne, bo oczka będą za ścisło przylegać do drutów.
Swój szalik dziergam na drutach 4mm i używam włóczki przeznaczonej do drutów w przedziale 3,5-4,5mm. Nabrałam 40 oczek i szalik ma szerokość 25cm. Najlepiej jednak zrobić próbkę na 10 oczkach i potem dostosować liczbę oczek do szerokości, jaką chcemy osiągnąć.

 

Tutorial do ściegu patentowego (ang.Brioche) na YouTube:

 

A jeśli pojawią się błędy, to należy naprawiać je w ten sposób:

Powodzenia!

Manufaktura riki tiki

2 Comments

  1. Właśnie zabieram się za moją pierwszą robótkę – komin. Szukałam jak go zrobić i trafiłam do Ciebie :) Póki co ten tutorial to dla mnie ciemna magia ale może nie będzie tak najgorzej :)

    • Wiadomo, najtrudniejszy pierwszy krok :) Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i z czasem będzie szło jak z płatka. Polecam zerknąć do poradnika dla początkujących (belka na górze). Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*